Kezdjük a gyűrűk színével:
Az aranyötvözetek különböző összetételének köszönhetően több szín, és színkombináció közül választhatunk. A sárga-, vörös- és fehérarany egymagában is jól mutat, de csodálatosan ki is egészítik egymást. A legtöbbet a sárgaarany mellett teszik le a voksukat, esetleg egy kis fehérrel kiegészítve. Egyre népszerűbb a vörös- és sárgaarany kombinációja, bár tény, hogy ez még sok szem számára szokatlan. Sokan nem szeretik a sárgaarany élénk színét, és előfordul az is – főleg a nagyon fehér bőrűeknél, hogy nem is igazán mutat jól a kézen a sárga szín. Ők választhatják a fehéraranyat, vagy a vöröset, ami érdekes módon minden bőrtónussal remekül harmonizál. Ha a szimpla fehér úgy tűnne, hogy inkább ezüst gyűrűre hasonlít, akkor kombinálható egy kevés vörössel, vagy sárgával, éppen csak a szélein, így egyértelművé válik, hogy nem egyszerű ezüst karikagyűrűt viselünk ujjunkon.
A méret:
Magyarországon a milliméterben megadott belső kerületet használják a gyűrűk méretének meghatározásához, ez jellemzően 48-49-től egészen 71-72-ig terjed. Természetesen van ennél kisebb méret, vékonyabb ujj, és nagyobb, vastagabb is. Gyártóként az ilyen „extrém” esetekre is fel vagyunk készülve, forduljanak kollégáinkhoz bátran!
A profil formája:
Téglalap, D-profil, ovális…lehet, hogy elsőre furcsán hangzanak, de egy fontos jellemzőjét takarják a gyűrűknek: a keresztmetszetük formáját. Gyűrűink úgynevezett Comfort-fit belső kialakítással készülnek, melynek lényege, hogy a belső része domború, ezáltal a legtöbb ujjformának kényelmes viseletet biztosít. Könnyű felhúzni, levenni, nem fülled be alatta a bőr még a legnagyobb melegben sem. A D-profil belül domború, kívül egyenes, a téglalap kívül-belül egyenes, ez a forma azoknak kényelmesebb, akiknek nagyon vékony ujjuk van, és ízületeik valamelyest kiállnak. Az ovális forma pedig a kívül-belül domború gyűrűk jellemzője.
Kővel, vagy kő nélkül?
A legegyszerűbb, klasszikus formájú, kő nélküli karikagyűrűktől kezdve egészen a több száz kővel foglalt karikagyűrűkig szinte bármit választhatunk, ízlésünknek megfelelően. Kiváló kőfoglalómesterink minden követ egyesével, nagy odafigyeléssel foglalnak, legyen az cirkónia, vagy gyémánt. Manapság egyáltalán nem szokatlan, hogy a férfi karikagyűrűt is díszítik, akár fehér, akár fekete kővel, kövekkel. Érdemes ebből is felpróbálni több különböző darabot, hogy lássuk magunkon, tetszik-e, vagy sem. Sőt, köveket később is foglaltathatunk gyűrűnkbe, például a házassági évforduló, vagy gyermekünk születése emlékére. Fontos tudni, hogy minél több kő van a karikagyűrűnkbe foglalva, annál nehezebb később igazítani a méretén, így ha sokköves modellt néztünk ki magunknak, de bizonytalanok vagyunk a gyűrű méretében, úgy érdemes néhány hétig, hónapig kő nélkül viselni az ékszert, és ha a méret megfelelő, akkor utólag belefoglaltatni a köveket.
Gyémánt, vagy cirkónia kő?
Mi azt mondjuk, hogy az legyen, amelyiket a pár szeretné. Tény, hogy a gyémánt fizikai és kémiai tulajdonságai miatt tartósabb, ellenállóbb, és sokkal tüzesebb, de ha elkopna viselés közben a cirkónia, akkor azt is ki lehet cseréltetni.
Milyen legyen a gyűrű felülete?
Számos felületi kialakítás közül választhatunk: fényes, hosszanti szálcsiszolás, keresztirányú- vagy átlós szálcsiszolás, selymes homokfúvott, jégvirág mintás, durva szemcsés. Ezekből is érdemes mindet felpróbálni, hogy lássuk, mi hogy mutat a kezünkön, melyik tetszik a legjobban. A karikagyűrűk felületéről fontos tudni, hogy a mindennapos viselés során, a fényes felületek bemattulnak, a matt feleületek pedig kifényesednek. Ahogy más tárgyakkal érintkezik (kilincs, kapaszkodó, korlát, táska szíja, stb) mikro-karcolások keletkeznek rajta, dörzsölődik, súrlódik. Minél több van belőlük, annál inkább láthatóvá válnak. Ez egy teljesen természetes folyamat, amikor már úgy érezzük, hogy nagyon zavaró a változás, keressük fel ékszerészünket és kérjük meg, hogy újítsa fel gyűrűnket.